دندانپزشکی کودکان و دندانپزشک اطفال در تهران

درحقیقت همان اندازه‌ که مراقبت از دندان‌های دائمی بزرگسالان از اهمیت فراوانی برخوردار است مراقبت از دندان‌های شیری کودکان نیز بسیار حائز اهمیت است. از دست رفتن زودهنگام دندان‌های شیری اطفال ممکن است موجب اختلال در جویدن، تکامل گفتار و مهمتر از همه ترتیب دندان‌های دائمی درحال رشد باشد. از مهمترین مشکلات دندانی کودکان می‌توان به پوسیدگی دندان، بوی بد دهان، دندان قروچه و مشکلات ارتودنسی اشاره کرد. دندانپزشک اطفال می‌تواند با درمان‌های متعددی چون شستشوی دندان‌ها، فلورایدتراپی، مراقبت‌های اولیه ارتودنسی، سیلانت و گزینه‌های درمانی دیگر مشکلات دندانی کودکان را برطرف می‌کند.

متخصصین ما در کلینیک دندانپزشکی کودکان دکتر مرادخانی طیف وسیعی از روش‌های درمانی را برای دندان های کودکان ارائه می‌دهند. انعطاف‌پذیری در خدمات درمانی ما موجب صرفه‌جویی در وقت شده و معمولا تمام مراقبت‌های دندانپزشکی در طی یک جلسه ارائه می‌شوند.

متخصصان ما در کلینیک دندانپزشکی کودکان دکتر مرادخانی اقدامات پیشگیرانه بسیاری ازجمله استفاده از سیلانت‌ها و فلورایدتراپی را برای رفع مشکلات دندانی کودکان فراهم می‌کنند. در این کلینیک ، متخصصین با تشخیص زودهنگام مشکلات دندانی رایجی چون مکیدن انگشت و براکسیسم اطلاعات مفیدی دراختیار پدر و مادرها قرار می‌دهند.

جهت دریافت وقت مشاوره با متخصصین ما در مورد انواع روش های دندانپزشکی کودکان یا رزرو نوبت درمان می‌توانید با ما تماس بگیرید.

بهترین زمان مراجعه به دندانپزشک اطفال چه موقع است؟


بهترین زمان مراجعه به دندانپزشک اطفال زمانی است که اولین دندان شیری کودک در حال رشد است. معمولا اولین دندان کودکان در سن ۶ تا ۱۲ ماهگی رشد می‌کند. اولین ویزیت کمک شایانی به مراقبت‌های دندانی اطفال در خانه می‌کند. مراقبت‌های اولیه و مراقبت‌های پیشگیرانه موجب حفظ زیبایی لبخند کودک در زمان حال و آینده می‌شود.

هرچه زودتر به دندانپزشک اطفال مراجعه کنیم طبیعتا  پیشگیری مشکلات دندانی بهتر صورت خواهد گرفت. کودکانی که دندان‌های سالم دارند علاوه‌بر این‌که مشکلی در جویدن غذا ندارند بلکه با اعتماد به‌نفس و بدون احساس خجالت لبخند می‌زنند.

مشکلات دندانپزشکی کودکان


 پوسیدگی دندان

پوسیدگی دندان یک بیماری قابل پیشگیری است. وجود انواع خاصی از باکتری‌ها در دهان موجب پوسیدگی دندان‌ها می‌شوند. رسوبات به باکتری‌های موجود در دهان چسبیده و موجب شکل‌گیری پلاک دندان می‌شوند. ترکیب رسوبات غذایی با پلاک‌ها موجب بوجود آمدن اسیدی می‌شود که به ساختار معدنی دندان‌ها آسیب رسانده و درنتیجه موجب پوسیدگی و درد دندان می‌شوند.

حساسیت دندان


غذا و نوشیدنی‌های سرد و گرم موجب درد و تحریک دندان‌های حساس می‌شود. این امر با گذشت زمان به مینای دندان آسیب رسانده، موجب تحلیل لثه و ترک‌های ریز روی دندان‌ها می‌شود و درنتیجه سطح داخلی دندان‌ها نیز تحت تاثیر این امر قرار گرفته و انتهای عصب دندان‌ها نیز تحریک می‌گردد. افرادی که دندان‌های فوق‌العاده حساسی دارند گاهی حتی تنفس هوای سرد نیز برای آن‌ها بسیار دردناک است.

بوی بد دهان

بهداشت ضعیف دهان و دندان، مشکلات لثه و یا خشکی دهان ممکن است از علت‌های بوی بد دهان باشند. موارد دیگری چون مشکلات گوارشی، سینوزیت مزمن، دیابت و عوارض جانبی مصرف برخی از داروها نیز ممکن است موجب بوی بد دهان شوند.

دندان قروچه


دندان قروچه که به براکسیسم نیز معروف است نوعی عادت غیرارادی است. دندان قروچه به‌عنوان یک مرحله رشدی رایج در دوران کودکی شناخته شده است. بسیاری از کودکان هرچه بزرگ‌تر می‌شوند تمایل دارند این عادت را ترک کنند. دندان قروچه می‌تواند منجر به ساییدگی دندان‌های شیری و دائمی شده و موجب درد دندانی و عضلانی شود.

مکیدن انگشت

کودکان معمولا از سن خیلی کم شروع به مکیدن انگشت شست و یا دیگر انگشت خود می‌کنند. طبق تحقیقات زیادی که در این زمینه به‌عمل آمده، بیشتر کودکان در سنین ۲ تا ۴ سالگی به‌خودی خود این عادت را ترک می‌کنند. وقتی عادت مکیدن انگشت برای کودکان لذتی نداشته باشد کم‌کم و به‌راحتی  شروع به ترک آن می‌کنند. اما برخی از کودکان نه‌تنها عادت مکیدن انگشت را ترک نمی‌کنند بلکه متاسفانه همچنان این عادت خود را تا بعد از سن پیش‌دبستان نیز ادامه می‌دهند.

اگر کودک شما با وجود رشد دندان‌های دائمی هنوز عادت به مکیدن انگشت دارد نوبت آن است که برای ترک عادت او دست به‌کار شوید. اگر درهر زمان احساس کردید که مکیدن انگشت کودک شما سلامت  دهان و دندان او را تحت تاثیر قرار داده است بهتر است به یک متخصص دندانپزشک اطفال مراجعه کنید.

بیماری لثه

ژینژیویت یا بیماری التهاب بافت لثه اغلب ناشی از بهداشت ضعیف و تجمع پلاک‌ها در طول زمان است. این امر ممکن است موجب از دست دادن دندان و یا آسیب استخوان دندان شود. لثه‌ها در مراحل اولیه این بیماری ممکن است به‌راحتی خونریزی کرده و قرمز و متورم شوند. از علائم بیماری لثه می‌توان به بوی بد دهان، بد شدن طعم دهان و خونریزی لثه خصوصا بعد از نخ دندان اشاره کرد.

عمر طولانی‌مدت دندان‌های شیری

گاهی حضور طولانی‌مدت دندان شیری در دهان کودک موجب بروز مشکل رشد دندان دائمی او می‌شود این اصطلاح در دندانپزشکی به عمر طولانی مدت دندان شیری اتلاق می‌شود. در چنین مواقعی بنا به صلاحدید دندانپزشک اطفال دندان شیری کودک باید کشیده شود. حضور دندان شیری در سن نوجوانی و بزرگسالی موجب مشکلات بالقوه ای چون افتادن و یا بهم چسبیدن دندان‌های دائمی می‌گردد. تشخیص زودهنگام معمولا با نتیجه بهتر درمانی همراه خواهد بود. مراقبت‌های منظم دندانپزشکی کمک می‌کند تا دندانپزشک رشد و تکامل دندان‌ها را به‌خوبی کنترل کند.

مشکلات ارتودنسی

ناهنجاری بایت (مال اکلوژن) ممکن است ارثی و یا اکتسابی باشد. برخی از علت‌های مال اکلوژن ممکن است عواملی چون افتادن دندان‌ها و یا روی‌هم بودن دندان‌ها، شلوغی دندان‌ها و ناهنجاری فک‌ها باشد. حوادث و  مسائل تکاملی مانند مکیدن انگشت شست و یا دیگر انگشت‌ها برای مدت زمان طولانی  ممکن است موجب مال اکلوژن شود.

درمان ها


شستشو و فلورایدتراپی

منظور از شستشوی دندان‌های کودکان پاک‌کردن جرم و پلاک‌هایی است که موجب بیماری لثه و پوسیدگی دندان می‌شوند. فلورایدتراپی به‌منظوره دوباره معدنی شدن و یا رمینرالیزاسیون  ومقاومت بیشتر دندان‌ها در برابر پوسیدگی انجام می‌شود. شستشو و فلورایدتراپی منظم و هر ۶ ماه تاثیر فراوانی در پیشگیری از مشکلات و بیماری‌های دندانی دارد.

ترمیم دندان از طریق پرکردن

دندانپزشک اطفال می‌تواند پوسیدگی دندان را برطرف کرده و با کمک مواد مدرن مخصوص پرکردن دندان ازجمله مواد هم‌رنگ دندان و یا مواد سیلور دندان‌ را ترمیم و به وضعیت سالم بازگردانند. درصورتی که پوسیدگی دندان خیلی شدید باشد به عصب دندان آسیب وارد شده و نیاز به روکش ضدزنگ خواهد داشت.

مراقبت‌های ارتودنسی زودهنگام 

هیچ‌گاه فکر نکنید که برای مراقبت از رشد دهان و دندان کودک هنوز خیلی زود است. متخصص اطفال قادر است انواع مال اکلوژن (شلوغی دندان‌ها، کجی دندان‌ها و انواع مشکلات بایت) را تشخیص داده و به‌طور مستمر حرکت دندان‌های در حال رشد را کنترل و هدایت کند. درمان‌های ارتودنسی زودهنگام می تواند از درمان‌های گسترده‌تر در آینده پیشگیری کند.

سیلانت

سطوح جونده دندان ها در کودکان بیشتر درمعرض پوسیدگی قرار داشته و فلورایدتراپی تاثیر کمتری روی آن‌ها خواهد داشت. سیلانت‌ها و یا همان مواد مسدود کننده شیارهای دندانی روی سطح جونده دندان‌های خلفی کودکان قرار می‌گیرند و از بروز پوسیدگی دندان جلوگیری می کنند.

سیلانت ها معمولا ۳ تا ۵ سال ماندگاری دارند. برخی عادات غذایی مانند جویدن یخ و یا آب‌نبات‌های سفت می‌تواند عمر و دوام سیلانت‌ها را کمتر کند. برای قرار دادن سیلانت‌ها روی دندان کودکان نیاز به هیچ ماده‌ی بی‌حس کننده نیست.

فضا نگه‌دارنده

هنگامی که دندان شیری کودک زودتر از موعد از دست می‌رود، دندانپزشک اطفال با کمک ابزار مخصوصی به‌نام فضا نگه‌دارنده فضای رشد دندان دائمی را در دهان کودک حفظ می کند. اگر فضا برای رشد دندان دائمی حفظ نشود دندان‌های اطراف دندان افتاده می توانند وارد فضای خالی دندان شده و مانع رشد دندان دائمی شوند.

کشیدن دندان

کشیدن دندان به‌عنوان آخرین راه‌حل مشکلات دندانی کودکان شناخته شده است. اگر دندان‌های آسیاب شیری خیلی زودتر از موعد از دست بروند دندانپزشک اطفال مجبور به استفاده از فضانگهدارنده خواهد شد. گاهی به‌دلایل ارتودنسی و همچنین برای کمک به ترمیم دندان، باید دندان شیری کودک کشیده شود.

عصب‌کشی دندان

عصب‌کشی دندان معمولا در مطب دندانپزشک و تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود تا دندان آسیب‌دیده کاملا بی‌حس شود.

دندانپزشک اطفال با کمک دریل کوچک مخصوص دندانپزشکی حفره‌ی کوچکی در دندان کودک ایجاد می‌کند تا بتواند به‌راحتی به پالپ دندان دسترسی پیدا کند. در مرحله بعد با کمک ابزارهای بسیار کوچک بافت آسیب‌دیده پالپ  را از کل کانال ریشه و حفره پالپ جدا کرده و با محلول‌های ضدعفونی کننده و ضدباکتریایی  اقدام به ضدعفونی می‌کند.

فضای ضدعفونی شده با یک ماده طبیعی شبیه به پلاستیک به‌نام گوتاپرکا پر می‌شود. در انتها حفره ایجاد شده در سطح دندان برای عصب‌کشی  کاملا پر می‌شود.

روش‌های بیهوشی


خواب کردن کودکان

دندانپزشکان اطفال با داروهای خاص سعی می‌کنند  با خواب کردن کودکان آرامش بیشتری در آن‌ها بوحود آورند. این روش در دندانپزشکی به سدیشن معروف است.

 • اکسید نیتروژن

در این روش نیترو اکسید با اکسیژن ترکیب شده و از طریق ماسک کوچک تنفسی که روی بینی کودک قرار دارد استنشاق می‌شود. به کودک آموزش داده می‌شود در این شرایط به جای دهان از طریق بینی تنفس کند. با تاثیر آرام گاز، اضطراب و ترس کودک کمتر می‌شود.

 • بیهوشی عمومی

در طی بیهوشی عمومی کودک به خواب عمیق می‌رود. در این حالت کودک نه‌تنها هیچ دردی احساس نمی‌کند بلکه قادر به حرکت نیست. بیهوشی عمومی در جراحی دندان کودکان دقیقا شبیه به بیهوشی عمومی جراحی لوزه ها و لوله‌های گوش است.

پیشگیری


 • به کودکان آموزش دهید تا جایی‌که امکان دارد از مصرف غذا و نوشیدنی‌های حاوی شکر زیاد خودداری کنند.
 • نحوه صحیح مسواک زدن و نخ دندان را از سن کم به کودکان آموزش دهید.
 • کودکان باید ۲ بار در طول روز به‌ویژه قبل از خواب و بعد از وعده‌غذایی با خمیر دندان‌های حاوی فلوراید دندان‌های خود را مسواک بزنند. کمک کنید کودک مسواک زدن را یادگرفته و خودش این کار را انجام دهد.
 • ۲ بار در طول سال (هر ۶ ماه یک‌بار) باید دندان‌های کودکان را نزد دندانپزشک اطفال شستشو داد و معاینه کرد.
 • کودکان باید هر شب قبل از خواب از نخ دندان استفاده کنند تا با این کار پلاک‌هایی که با مسواک زدن معمولی پاک نمی‌شوند ازبین بروند.

 

لیستی از اسامی بهترین متخصصان دندانپزشکی کودکان در تهران


 لیستی از اسامی بهترین متخصصان دندانپزشکی کودکان در تهران به همراه آدرس و تلفن را می توانید در ادامه این مطلب مشاهده کنید:

 

دکتر آتوسا اصغری


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال: تهران - میدان ونک - خیابان ملاصدرا - بعد از شیخ بهایی - ساختمان ۲۰۸ - واحد ۶ - طبقه ۲
 • تلفن:     ۸۸۶۱۵۵۸۳

 

دکتر آتوسا میردامادی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - پاسداران - ابتدای بوستان ۹ - پلاک ۱۳۵ - طبقه ۳ - واحد ۷
 • تلفن:     ۲۲۷۷۵۸۹۵

 

دکتر ایلناز صدرا


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - بالاتر از چهارراه پونک - نبش کوچه نهم - پلاک ۳۰ - طبقه ۳ - واحد ۵
 • تلفن:     ۴۴۴۵۷۷۰۹

 

دکتر ایما شوندی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - بزرگراه مدرس - خیابان ظفر - نرسیده به نفت - پلاک ۲۰۰ - واحد۶
 • تلفن:     ۲۲۲۲۶۲۸۶

 

دکتر بهرام احمدیان


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - سهروردي شمالي - بالاتر از تقاطع عباس آباد - كوچه متحيري - پلاك۶۰ - طبقه دوم
 • تلفن:    ۸۸۷۵۴۸۶۳

 

دکتر بهشته ملک افضلی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان گیشا ـ نبش خیابان ۱۹ ـ پلاک ۲ ـ طبقه اول
 • تلفن:    ۸۸۲۶۲۸۱۵

 

دکتر بهناز اسماعیلی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان شهید بهشتی - ابتدای خیابان مفتح شمالی - نبش کوچه ۱۲ - مرکز پزشکی شایان مهر – طبقه ۴
 • تلفن:    ۸۸۷۵۱۷۵۹

 

دکتر پارسیه فقیه


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - فلکه دوم صادقیه -ابتدای آیت اله کاشانی - برج مینا - طبقه اول - واحد ۴شایان مهر – طبقه ۴
 • تلفن:    ۴۴۰۸۵۴۶۰

 

دکتر پریسا سید اخوان


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - بلوار میرداماد ـ میدان محسنی ـ خیابان بهروز ـ پلاک ۱۷ ـ‌ واحد ۳۴
 • تلفن:    ۲۲۹۰۳۰۵۱

 

دکتر پریسا مهر اشتیاق


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان شریعتی - بالاتر از میرداماد - جنب مترو شریعتی - کوچه یاس - ساختمان پزشکان سینا - طبقه ۳
 • تلفن:    ۲۲۹۱۹۵۷۲

 

دکتر پریوش توافقی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - سعادت آباد - میدان کاج - ابتدای سرو غربی - ساختمان پزشکان سینا - طبقه دوم
 • تلفن:    ۲۲۱۴۱۳۴۳

 

دکتر تینا قوامی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - میدان تجريش - خيابان دزاشيب - بعد از آتش نشاني ـ شماره۷۳ ـ طبقه همكف
 • تلفن:    ۲۲۶۸۶۵۰۹

 

دکتر حسین افشار


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان وليعصر - خیابان ميرداماد - نرسيده به آفريقا - زير پل - پلاك ۴۱۰ - طبقه ۵ - واحد ۲۷
 • تلفن:    ۸۸۸۷۲۷۲۹-۸۸۶۷۵۰۰۲

 

دکتر حسین شرکا


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران – خیابان شریعتی - بالاتر از خیابان یخچال - ایستگاه مترو قلهک - خیابان شهید کدوئی - ساختمان پزشکان شکوفه - طبقه چهارم - واحد۱۶
 • تلفن:    ۲۲۶۴۸۷۲۳

 

دکتر راحله شفانه راد


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - فلکه سوم تهرانپارس - خیابان ۱۹۶ غربی - ابتدای خیابان طاهری (۱۲۱) - نبش خیابان قنادی ناتلی - پلاک ۳۴ - طبقه ۴
 • تلفن:    ۷۷۷۳۹۴۴۰

 

دکتر رزا حقگو


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - بلوار کشاورز - خیابان وصال - خیابان ایتالیای شرقی - ساختمان پزشکان ایتالیا - طبقه ۴
 • تلفن:    ۵۹ – ۸۸۹۸۹۸۶۰

 

دکتر رضا صبری


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان بهشتی - خیابان داريوش - پلاک ۱۲
 • تلفن:    ۸۸۴۱۱۹۸۱

 

دکتر رکنی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان آفریقا - کوچه مروارید - نبش کوچه گشایش - پلاک۲
 • تلفن:    ۲۲۰۴۴۲۲۱ – ۲۲۰۱۱۸۶۶

 

دکتر ژیلا عباس زاده


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - سعادت آباد - بین میدان شهرداری و سرو - نبش خیابان شکوفه - پلاک ۱
 • تلفن:    ۲۲۳۵۳۵۳۱ – ۲۲۳۵۳۵۳۲

 

دکتر سارا دهقان خلیلی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان ملاصدرا - بین چهارراه شیراز و شیخ بهایی - روبروی پست بانک - ساختمان فامکو - پلاک ۱۲۷ - طبقه ۲ - واحد ۱۳
 • تلفن:    ۸۸۰۴۴۵۰۰

 

دکتر سارا سعیدی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - مجیدیه شمالی - خیابان استادحسن بنا - پایین تر از ۴راه پرتوی - نبش کوچه قدس - پلاک ۵۰۹ - واحد ۸
 • تلفن:      ۵۴۹۳۲۶۳۲

 

دکتر سارا مجلل


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان ولیعصر - ابتدای خیابان مطهری - جنب هتل بزرگ تهران - کوچه منصور - بعد از تقاطع عبادی - روبروی درب اورژانس بیمارستان توس - پلاک ۲۷ - طبقه اول
 • تلفن:      ۸۸۴۸۰۱۹۰ - ۸۸۴۸۰۱۹۷

 

دکتر سارا مشاوری نیا


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - سعادت آباد - ميدان كاج - ابتداي سرو شرقي - پلاك ۷۸ - طبقه اول - واحد ۹
 • تلفن:    ۲۲۰۸۳۹۵۲

 

دکتر شیرین علیان


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان ولیعصر - روبروی مترو خیابان فاطمی - خیابان عبده - پلاک ۵۵ - طبقه اول - واحد ۶
 • تلفن:      ۸۸۸۹۶۴۸۵

 

دکتر علی رشیدیان


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - چهارراه پاسداران - ساختمان پزشکان ۳۷۰ - طبقه دوم - واحد ۸
 • تلفن:      ۲۲۵۸۷۰۷۴

 

دکتر علی کوثری


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان شهید بهشتي ـ خيابان شهيد جواد سرافراز ـ ساختمان پزشکي تهران
 • تلفن:    ۸۸۷۳۱۰۹۵

 

دکتر فرشته دهقان منشادی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان شهید بهشتی - خیابان ششم بخارست ( احمد قصیر ) - پلاک ۱۵ - واحد ۱
 • تلفن:    ۸۸۷۴۹۰۲۰ - ۸۸۷۴۲۰۹۰

 

دکتر لیلا کرایه چیان


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - بزرگراه رسالت - بین میدان رسالت و چهارراه سرسبز - روبروی نمایندگی تویوتا - پلاک ۶۸۶ - طبقه ۲ - واحد ۳ (مرکز لبخند کودک من)
 • تلفن:    ۷۷۱۳۵۲۶۹

 

دکتر مرجان کاظمیان


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - زعفرانیه - خیابان مقدس اردبیلی - بین خیابان پسیان و میدان الف - پلاک ۹۸ - طبقه ۳ - واحد ۳۰۱
 • تلفن:    ۲۶۲۰۴۳۰۴

 

دکتر مریم قدس حسینی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - فلکه دوم صادقیه - بلوار فردوس شرق - بین خیابان رامین شمالی و وفاآذر شمالی - جنب مسکن آشنا - پلاک ۲۶۷ - طبقه دوم غربی
 • تلفن:    ۴۴۹۵۳۰۰۱

 

دکتر مهدی شهرابی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان شریعتی - بالاتر از میرداماد - جنب پمپ بنزین میرداماد - خیابان شورای - ساختمان پزشکان رازی - طبقه ۲ - واحد ۶
 • تلفن:    ۲۲۸۷۷۰۵۹ - ۲۲۸۷۷۰۶۳

 

دکتر میترا برادران


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - بزرگراه آیت اله کاشانی - نبش خیابان نجف زاده فروتن - ساختمان بوستان - طبقه ۳ - واحد ۱۰
 • تلفن:    ۴۴۰۸۶۱۹۳-۴۴۰۴۶۴۰۹

 

دکتر هانیه درویش


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - قیطریه - بلوار اندرزگو - نبش خیابان عبداللهی جنوبی - ساختمان پارسیان (۷۲) - طبقه دوم- واحد ۱۶
 • تلفن:    ۲۲۲۳۷۱۱۰

 

دکتر مهسا رکنی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - تهرانپارس - بزرگراه بابایی - خروجی باقری جنوب - خروجی شهرک امید - ضلع شمال شرقی میدان - داخل شهرک - ساختمان پزشکان
 • تلفن:    ۷۷۰۷۴۳۹۰ – ۷۷۰۷۸۷۷۲

 

دکتر مهناز فتحی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان ستارخان - روبروی برق آلستوم - نبش خیابان کاشانی پور - پلاک ۳ - طبقه ۲
 • تلفن:    ۴۴۲۴۲۴۴۴ – ۴۴۲۲۲۰۴۸

 

دکتر ساقی پناهی پور


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - پاسداران - مرکز خرید پاسداران - طبقه دوم - واحد یک
 • تلفن:    ۲۲۵۵۳۹۳۵ - ۲۲۵۴۳۳۵۸

 

دکتر ساینا شیرازی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - قیطریه - روبروی پارک - نبش کوچه حدادنژاد - پلاک ۱۰۵ - طبقه۲ - واحد۶
 • تلفن:    ۲۲۲۰۰۱۶۶

 

دکتر سهیلا احترامی نودهی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان سید جمال الدین اسد آبادی - نبش کوچه ۵۴ - پلاک ۲ - واحد ۵
 • تلفن:    ۲ – ۸۸۰۶۶۶۴۱

 

دکتر سیده نازیلا صدیق اورعی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان شريعتي - بلوار ميرداماد - ميدان مادر - خيابان بهروز - پلاك يك - طبقه سوم - واحد۱۰
 • تلفن:    ۲۲۹۱۴۴۶۰

 

دکتر شبنم توحیدیان


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - بلوار آفریقا - خیابان عاطفی شرقی - پلاک ۲۹ - واحد ۷
 • تلفن:    ۲۶۲۰۴۱۳۷ – ۸

 

دکتر صدیقه مظفر


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - ضلع جنوبی میدان هفت حوض - ابتدای خیابان رضوان غربی - ساختمان پزشکان رضوان - واحد ۹
 • تلفن:    ۷۷۹۳۴۴۷۰

 

دکتر طاهره معصوم


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - چهارراه پاسداران - خیابان دولت - بین اختیاریه و دیباجی - ساختمان ۴۵۰ شرقی - مجتمع صدرا - طبقه ۵ غربی - واحد ۳۹
 • تلفن:    ۲۲۷۸۵۷۵۲

 

دکتر عاطفه پاکدل


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان شريعتي - بالاتر از ميرداماد - کوي منظرنژاد (نيام) - پلاک ۶۰ – واحد ۶
 • تلفن:    ۲۲۸۵۲۱۴۸

 

دکتر عطیه ملک محمدی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - میدان کاج - خیابان سرو غربی - ساختمان پزشکان سینا - طبقه همکف - واحد ۱
 • تلفن:    ۲۲۳۷۵۳۲۵ – ۲۲۳۷۶۱۴۱

 

دکتر علی صالحی راد


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - توانير ـ نرسيده به اتوبان همت ـ پلاک ۲۸ ـ طبقه ۲ - واحد ۲۴
 • تلفن:    ۸۸۷۹۸۹۴۰

 

دکتر فاطمه کریمی مفرد


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان قائم مقام فراهانی - پایین تر از تقاطع مطهری - ساختمان ۱۳۹
 • تلفن:    ۸۸۸۳۳۱۴۷ - ۸۸۳۱۲۴۹۶

 

دکتر فاطمه کارخانه یوسفی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - تهرانپارس - خیابان فرجام - بین خیابان زرین و رشید - ساختمان ۱۲۲ - پلاک۱۶۲ - طبقه۴ - واحد۱۰
 • تلفن:   ۷۷۷۱۹۶۸۵

 

دکتر غلامحسین رمضانی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان عباس آباد - خیابان وزرا - خیابان سوم - پلاک ۶ - واحد ۴
 • تلفن:   ۸۸۷۱۸۹۳۵ - ۴۴۳۳۸۶۵۰

 

کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر شفیعی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - خیابان رسالت - بعد از چهار راه سرسبز - بین مدائن و رودباری - پلاک ۴۹۲
 • تلفن:    ۷۷۲۴۴۴۶۴

 

کلینیک تخصصی دندانپزشکی دکتر رضوانی


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - پایین تر از پل سید خندان - خیابان سهروردی شمالی - نرسیده به میدان پالیزی - پلاک ۷۴۵ - طبقه دوم - واحد ۱۰
 • تلفن:    ۸۸۵۰۲۵۸۴ – ۸۸۵۰۲۵۸۶

 

کلینیک تخصصی دندانپزشکی کودکان آرتمن


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - چهارراه پاسداران - ابتدای خیابان دولت - خیابان مفاخری - پلاک ۱۲
 • تلفن:    ۲۲۵۸۰۲۱۱

 

مرکز تخصصی دندانپزشکی کودکان غرب تهران


 • تخصص : دندانپزشکی کودکان
 • مراکز درمانی فعال : تهران - چهارراه پاسداران - ابتدای خیابان دولت - خیابان مفاخری - پلاک ۱۲
 • تلفن:    ۲۲۵۸۰۲۱۱