قیمت ایمپلنت یا کاشت دندان و عوامل اثرگذار بر هزینه

هزینه کاشت دندان یکی از مهم‌ترین سؤالات برای بیماران است. ایمپلنت‌ها نسبت به روش‌های دیگر مانند بریج و دندان مصنوعی گران‌تر، اما مقرون به صرفه‌تر هستند، زیرا پل دندانی و دندان مصنوعی مشکلات زیبایی دندان‌های از دست رفته را برطرف می‌نمایند ولی از تحلیل استخوان جلوگیری نمی‌کنند.

عوامل متعددی در تعیین قیمت ایمپلنت اثر دارند که برخی از ان ها مرتبط با شرایط بیمار هستند. از این رو هزینه کاشت دندان برای هر بیمار منحصر به فرد و قابل محاسبه است. متخصصین ما در کلینیک دندانپزشکی دکتر مرادخانی بعد از انجام معاینات و عکس برداری های لازم برای کاشت دندان و بسته به تعداد کاشت‌ها هزینه هر مرحله از کاشت دندان و قیمت کل را برای شما محاسبه می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمتهای ایمپلنت دندان می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

چه مواردی باید در هزینه ایمپلنت دندانی در نظر گرفته شود؟


تعداد مراجعات

مشاوره اولیه بسیار مهم است. بخش عمده‌ای از برنامه‌ریزی برای بقیه درمان در این مرحله انجام می‌شود. دندانپزشک همچنین سلامت دندان‌ها و استخوان فک را، که یک عنصر مهم در درمان است، ارزیابی می‌کند. هنگامی که کاشت دندان با شکست مواجه می‌شود، معمولا به این دلیل است که یک عنصر مهم در مرحله طرح‌ریزی درمان در نظر گرفته نشده است. برای صرفه جویی در هزینه، می‌توانید مشاوره اولیه را با اولین مرحله درمان ترکیب کنید.

عکس‌برداری

توجه داشته باشید که قطعاً نیاز به تصویربرداری تشخیصی در مراجعه اولیه خود دارید (احتمالا یک اشعه ایکس پانورامیک)، که ممکن است هزینه اضافی به همراه داشته باشد. اشعه ایکس برای این فرآیند کاملا ضروری است و نباید به متخصصی که ایمپلنت را بدون عکس‌برداری انجام می‌دهد، اعتماد کنید.

روکش موقت

معمولاً دو قرار ملاقات در قرار دادن ایمپلنت‌های دندانی وجود دارد. یک مراجعه برای قرار دادن ایمپلنت و سپس، بعد از یک دوره بهبودی حدود ۳ تا ۶ ماه، مراجعه دیگر برای قرار دادن پایه اتصال و روکش می‌باشد. بعضی از دندانپزشکان از ایمپلنت‌های فوری استفاده می‌کنند که روکش موقتی می‌تواند بلافاصله پس از انجام ایمپلنت قرار گیرد. شما همچنان به مراجعه دوم برای روکش دائمی نیاز خواهید داشت. در برخی موارد، پس از قرار دادن روکش دائمی، یک مراجعه دیگر برای تنظیم ایمپلنت مورد نیاز است. شما همچنین برای مراقبت‌های ویژه متحمل هزینه خواهید شد. جراحی کاشت دندان می‌تواند توسط یک متخصص بیماری‌های لثه، یک جراح دهان و دندان و یا یک دندانپزشک با آموزش‌های پیشرفته در زمینه ایمپلنت انجام شود. به دلیل لزوم آموزش تخصصی برای انجام این روش، متخصص دندانپزشکی ممکن است هزینه بالاتری را نسبت به سایر خدمات دریافت کند.

بی حسی

بعضی از دندانپزشکان بیهوشی عمومی بیمار طی انجام مراحل را توصیه می‌کنند، به این معنی که بیمار در تمام مراحل کار خواب است. بعضی از دندانپزشکان بر این باروند که بیهوشی لازم نیست و این روش را با استفاده از یک بی‌حسی موضعی انجام می‌دهند، به این معنی که نواحی از دهان که روی آن کار می‌شود، بی‌حس شده اما بیمار بیدار می‌باشد. بعضی از بیماران ممکن است در صورت هوشیاری در طول فرآیند بیش از حد دچار اضطراب شوند و اگر تحت بیهوشی موضعی چنین مشکلی وجود داشته باشد، باید درخواست آرامبخش نمایید تا اضطراب شما را کاهش دهد.

ساختار ایمپلنت

ایمپلنتی که خریداری می‌کنید از سه بخش ساخته شده استو

  1. خود ایمپلنت
  2. روکش
  3. اتصال (که روکش را به ایمپلنت وصل می‌کند)

در بسیاری از موارد، قیمتی که یک کلینیک ارائه می‌دهد تنها قیمت ایمپلنتی است که به استخوان پیچ می‌شود و شامل اتصال و روکش نیست. از هزینه‌های کل روند، از جمله جراحی، بی‌حسی، متخصص بیهوشی و سایر هزینه‌های مربوط به جراحی اطمینان حاصل کنید.

تحلیل استخوان

بیمارانی که دچار تحلیل استخوان شدیدی هستند ممکن است نیاز به پیوند استخوان داشته باشند. پیوند استخوان در یک روش جداگانه، چند ماه قبل از قرارگیری ایمپلنت انجام می‌شود، و چند ماه طول می‌کشد تا جراحت بهبود یابد و پیوند با استخوان قبلی آمیخته شود. این فرآیند اضافی، قطعا، به معنای هزینه های اضافی است. و همچنین بیانگر آن است که نمی‌توانید این روش را در یک جلسه انجام دهید، زیرا پیوند به زمان نیاز دارد تا به استخوان متصل شود و باید به بافت‌ها اجازه بهبودی دهید.

بیماری لثه

اگر بیماری لثه قابل توجهی وجود داشته باشد، باید قبل از عمل جراحی به طور کامل درمان شود. درمان بیماری لثه می‌تواند بسته به پیشرفت بیماری، هزینه‌بر باشد. این مسئله همچنین باعث تاخیر در روند درمان برای بهبود نواحی آسیب‌دیده می‌گردد.

اگر تبلیغاتی با قیمت ایمپلنت بسیار پایین مشاهده کردید چه باید کرد؟


آیا فکر می‌کنید این قیمت‌های ایمپلنت مناسب و درست هستند؟ البته شما بر این باورید که چیزی که این تبلیغات در مورد چیزی می‌گویند خیلی خوب و صحیح به نظر می‌رسد.... بنابراین راه حل این است که سوالات مناسبی از دندانپزشک ایمپلنت بپرسید که بتوانید به آن اعتماد کنید: آیا قیمت شامل افزایش استخوان، درمان نرمی بافت، کشیدن دندان- در صورت نیاز، اتصال، روکش و قرارگیری ایمپلنت موقت فوری است؟ بپرسید که روکش کجا تولید می‌شود، اندازه ایمپلنت چقدر است، و هر چیز دیگری که به ذهن‌تان می‌رسد. دندانپزشک شما خوشحال خواهد شد که به سوالات شما پاسخ دهد، بنابراین شما می‌توانید پاسخ‌های مورد نیازتان را دریافت کنید و به دندانپزشک ایمپلنت خود اعتماد کنید تا برنامه‌ای که هم برای حال و هم آینده طولانی مدت شما مناسب و بی‌خطر است، را برنامه‌ریزی کند.
تأکید در اینجا بر معتبر بودن است. هر دندانپزشکی می‌تواند ایمپلنت انجام دهد، اما یک دندانپزشک ایمپلنت معتبر تجربیات تایید شده برای یافتن بهترین روش مناسب برای شما را دراختیار دارد و با گذشت زمان هم در حال حاضر و هم طولانی مدت هزینه‌های‌تان را به حداقل می‌رساند.پس از یک مراجعه و ارزیابی اولیه، متخصص ایمپلنت دندان باید برنامه درمانی شما شامل تعداد تخمینی مراجعات و هزینه را ارائه نماید، و سپس در صورت تغییر در طول فرایند اطلاع دهد. اگر قبل از مراجعه به دندانپزشک، هزینه‌ای برای ایمپلنت‌های دندانی به شما داده شود، باید مراقب باشید. رویکرد یک قیمت برای همه نسبت به زمانی که توسط متخصص باتجربه و ماهر ایمپلنت ارزیابی می‌شوید و یک برنامه شخصی برای خود دریافت می‌کنید، ممکن است هزینه بالاتری به شما تحمیل کند.

چرا هزینه کردن برای ایمپلنت بهتر از پل دندانی و دندان مصنوعی است؟


بعضی از افراد مسن با دندان‌های از دست رفته به بریج یا دندان مصنوعی متکی هستند تا عملکرد دندان خود را حفظ کنند. قرارگیری پل‌های دندانی نیاز به ساییدن دندان‌های سالم دارد تا به صورت پایه‌ای برای کنار پل بدون روکش عمل کند. با گذشت زمان، بریج فرسوده می‌تواند برای حفظ عملکرد دندان‌ها و جلوگیری از تحلیل استخوان در فک آسیب زننده باشد. از آنجا که بیماران در نخ دندان کشیدن پل‌های دندانی دچار مشکل می‌شوند، معمولا بعد از ۵-۱۰ سال کارایی خود را ازدست می‌دهند. بنابراین، سطوح ریشه در زیر و اطراف پل بسیار مستعد فرسایش می‌شوند و قابل جبران نیستند. در نتیجه، دندان‌هایی که از بریج قدیمی محافظت می‌کردند غالبا از بین می‌روند، و نیاز به قرارگیری پل‌های بلندتر دارند که خود به ساختار دندان آسیب می‌رسانند. برای اکثر بیماران، ایمپلنت‌ها جایگزین درمانی بسیار بهتری هستند زیرا استخوان فک را حفظ می‌کنند، دچار پوسیدگی نمی‌شوند و درست مثل دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند. دندان‌های مصنوعی متحرک اغلب در جفت شدن ضعیف‌اند و معمولا خیلی شل می‌شوند. در برخی موارد، به فرد اجازه غذا خوردن و صحبت کردن درست را نمی‌دهند. بسیاری از افراد احساس خجالت می‌کنند، از انجام فعالیت‌های اجتماعی اجتناب می‌کنند و از مدیریت یک شیوه زندگی فعال و سالم سرباز می‌زنند. شواهد علمی حاکی از آن است که برای بیمارانی که فک پایین بی‌دندان دارند، پروتزهای ثابت محافظت شده با ایمپلنت بهتر از دندان‌های مصنوعی متحرک است.